Przyspieszamy. My wszyscy. Czynności nakładamy jedną na drugą. A na każdą z nich mamy coraz mniej czasu. Jednocześnie w tym świecie szybkich aktywności, intensywnej pracy, doganiania własnych celów, chcemy WIEDZIEĆ. Chcemy mieć poczucie, że świat, który nas otacza, został przynajmniej w części przez nas rozpoznany.

 

Dlatego szukamy, czytamy, dopytujemy. Przeglądamy serwisy informacyjne, media społecznościowe i dostępne w kawiarni gazety. Głowa nam pęka, bo trzeba jeszcze zapamiętać, co szef powiedział na zebraniu, że jutro bal w przedszkolu oraz potwierdzić, że kawa umówiona przed tygodniem nadal aktualna.

 

A ważne wydaje się wszystko.

 

A teraz wyobraź sobie poranek. Ten następny po dniu, w którym dowiedziałaś się o newsme.pl. Siadasz z poranną z kawą, bierzesz komórkę. Otwierasz newspack i czytasz. Kilka minut, żeby być na bieżąco, mieć własną opinię. Po prostu WIEDZIEĆ, co się obecnie wokół Ciebie dzieje. W małym i dużym obrazku.

 

Newsme.pl powstało w kwietniu 2018 r. Od tego czasu, 5 dni w tygodniu wybieramy dla Ciebie po 5 newsów. Tych najważniejszych. Żebyś wiedziała. Nie tylko polityka, gospodarka, tematy społeczne, ale także najważniejsze doniesienia ze świata nauki, kultury i technologii. Ślemy je do Ciebie w naszym newspacku. Do porannej kawy jak znalazł.

 

Ale to jeszcze nie koniec. Newsy podajemy bez ocen. Same fakty. Do każdego natomiast dołączamy autorski komentarz. Wyraźnie od newsa oddzielony.

 

I jeszcze jedno. Nasze newsy są krótkie. Tak krótkie jak czas, który możesz poświęcić na ich czytanie. Newsme.pl to społeczność kobiet, które chcą wiedzieć. Choć czasu mają niewiele.

Magda Garbacz-Kajda, Agata Kubasiewicz - założycielki newsme.pl